Menu

Co się dzieje w mojej głowie

One-shoty okolicznościowe, opisy i krótkie historyjki na poprawę humoru

Aga Janiak

eris6

Coś o moim opowiadaniowym alter ego.

Imię i nazwisko: Łucja "Agnieszka"* Janiak

Przezwiska, ksywki: Luśka, Łucka, Luke, Lucas, Aga, Agulec, Agunia, Jaga, Jaguś, Jagunia, Baba Jaga, Kociara, Blada, Młoda, Nietoperz, Ta co zajmuje prysznic jak jest ciepła woda, Spalona Słońcem.

Wiek: coś między 17, a 19 rokiem życia.

Wygląd: długie, brązowe włosy (zwykle zebrane w koński ogon), ciemne oczy, blada cera, okrągła twarz, szczupła sylwetka, osoba raczej niewysoka. Brak jakiegokolwiek piercingu.

Najczęściej noszony strój: To co widać poniżej.

20161128_09291220161128_0929001(nie mam pojęcia czemu się obróciło)

b7611cf49bfa332d6a46d8bfd4343d20(uwaga, buty znalazłam w necie)

Osobisty amulet, coś z czymś się rzadko rozstaje: Dużo tego, bo wszystko przydasie.

Ulubione jedzenie: Pizza z szynką i boczkiem (ewentualnie z jakimś morskim stworem; ważne, żeby było dużo sera), na zagryzkę coś z dużą ilością czekolady.

Ulubione picie: cola, okazjonalnie chorwacka nalewka z kiwi lub fig.

Hobby: łażenie po górach i bezdrożach, słuchanie muzyki, robienie zdjęć, czytanie komiksów, dokarmianie kotów.

Zainteresowania: powieści detektywistyczne i fantastyczne (Christie, Mendoza i Prattchet rządzą!), filmy z humorem (najlepiej jak są z lat 90, 80 lub z Louisem de Funesem), historia (ale wybiórczo), architektura (też wybiórczo, nie potrafi rysować), science-fiction, fotografia.

Nie lubi/nienawidzi/boi się: kretynów, pieprzenia głupot, pająków, Biebera, horrorów (współczesnych i gore), trupów, umierania (ewidentnie boi się).

Broń (w sytuacjach, gdy trzeba użyć): Desert Eagle z "szyną", laska z ozdobną gałką jako broń obuchowa, pięści, tulipan (za Jakubem Wędrowyczem).

Opis: Agnieszka jest raczej wyalienowaną dziewczyną, dopóki nie natknie się na osobę podobną do siebie. Jej styl jest dość specyficzny (tzw. „Wszystkiego po trochu”) i ociera się momentami o metal i punk. Aga ma nosa do zagadek i tajemnic (tzn. łazi tam gdzie nie powinna). Nie jest optymistką, ale pesymistką czy realistką też trudno ją nazwać, krąży między tymi trzema postawami życiowymi. Ma słabość do kotów wszelkiego rodzaju i stosunek ambiwalentny do psów.

*Agnieszka to też jej drugie imię.

© Co się dzieje w mojej głowie
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci